חיים בהרמוניה

קיימות

גרעין הראל

קיימות

הגרעין שם לעצמו למטרה להטמיע את ערכי הקיימות, ולפעול על פיהם בהתנהלות היישובית והפרטית, למען הקמת יישוב בר-קיימא בנגב. 

קיימות היא מילה שמכילה עולמות רבים, יש זוויות הסתכלות מגוונות ושונות בתכלית הנוגעות במושג זה. בתחילתן כוונה אחת משותפות, והיא שמירה על כדור הארץ והבריאה שסביבנו, המפרה אותנו כבני אדם.

יחד כקהילה, למדנו להבין כי הקיימות נוגעת בכל תחום בחיים, החל מהרגלי הצריכה ותפעול משק הבית, ועד אורח החיים הקהילתי, היחסים החברתיים והיזמות החברית והכלכלית.

שאיפתנו לקיים חברה המקבלת ונותנת בחזרה במידה שווה, המקיימת אורח חיים שמפרה את סביבתו ומופרה בחזרה. אנו עוברים תהליך ארוך טווח של חינוך, הסברה והטמעה של צורת החיים והחשיבה המקיימת.

מטרתנו היא להתקדם אל עבר יישוב הקבע, כשבידנו ידע נרחב בניהול אורח חיים מקיים ואקולוגי, ולהגשים את חזון היישוב, השומר על הטבע והאדמה סביבו, ומהווה דוגמא להתנהלות קהילתית ואנושית השומרת על משאבי הטבע.

כיום אנו מפעילים ביישובנו הארעי מערך קומפוסטציה מקיף.
הקומפוסט המוכן מנוצל בגינות הירק הקהילתיות ובנוי היישובי.

ביישוב פינות מחזור בהם ניתן למחזר כמעט הכל- פלסטיק, קרטון ואפילו מוצרי חשמל וברזל. אנשי הקהילה וגן הילדים מבצעים שימוש חוזר במירב החומרים.

דרך מחזור פנימית זו, אשר שמה דגש על הפחתה במקור ושימוש חוזר, מורידה את הצורך בפינוי יקר הצורך דלק רב, ושנקודת הקצה שלה, פעמים רבות, הינה ההטמנה האזורית.

צוות הקיימות פועל ומתחזק מגוון רחב של פרויקטים מקיימים, כמו חנות יד שנייה, שוק “קח תן”, גינת ירק מעגלית, חממה קהילתית, בנייה בבוץ, ברזיות בצינון פסיבי, הדברת מזיקים אקולוגית ועוד…. 

נשמח לשמוע מכם

יצירת קשר

התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה למעלה
כן לגרעין הראל - לא לפינוי יישוב בנגב

הצטרפות לקבלת עדכונים

הישאר מעודכן באופן ישיר בניוזלטר או ברשימת תפוצה בוואטסאפ. נשלח לך עדכונים משמעותיים על ההתקדמות שלנו.