מקיימים ערכים

עשייה והתנדבות

עשייה והתנדבות

העשייה בקהילה שלנו היא עיקרון חשוב ועצם החברות בקהילה הוא לקיחת אחראיות על העשייה המשותפת שלנו וכניסה להיות חלק פעיל ומשמעותי במערך העשייה. העשייה היא אחת מאבני היסוד עליה מושתת הקהילה, ואנו רואים בעשייה התממשות של כל כוונותינו הטובות בשילוב יכולת הנתינה ועם כישורינו בכל התחומים, ותוך כדי הכרת המציאות והנכונות להשתלב בה – העשייה היא העובדה בפועל, זו שניתן להתייחס אליה ולקבוע מציאות חיים לפיה.

מערך עשייה ומבנה ארגוני

בישוב קיים מערך עשייה שלם, שבראשו יושבת הנהלה ובראשה יו”ר נבחר. במערך העשייה מחלקות שונות ובכל מחלקה צוותים שונים, וחברי הקהילה משובצים במקומות שונים (לרוב ביותר מצוות אחד), על פי כישוריהם ויכולתם לתרום, וגם על פי זיקתם ובחירתם לתת וללמוד תחום מסוים. מחלקת האחזקה, מחלקת החינוך, מחלקת אירועים, מחלקת פשטות בר-קיימא היא האחראית על האקולוגיה, התברואה, הבריאות והצריכה החכמה, וועד הקהילה שיושב בהנהלה ומחזיק בעצמו מערך עשייה מפואר.

התנדבות ועשייה הלכה למעשה

העשייה בקהילה היא עצם נכונותו של היחיד לתרום לקהילה, בכל דרך שיראה לנכון, או שתתאים לפי בחירת ההנהלה. אין הקהילה יכולה להתקיים על דיבורים, ואין אפשרות לקדם תהליכים במציאות שלנו, מבלי להביא זאת לידי עשייה. אדם שיחיה בקהילה מבלי לעשות דבר, אלא למען ביתו הפרטי, יהיה כעול על הקהילה, שמקיימת אותו, ממש כמו בכל מקום. אין בישוב מיסים או תשלומים על שירותי הישוב עצמו, אלא על ידי עשייה כל אחד נותן תמורה לתנאים אותם הוא מקבל.

יכולת הנתינה של האדם מתבטאת בעשייה, וכך גם העשייה היא תרגול וגם הדבר עצמו, של תפיסת החיים אותה אנו מבקשים לחיות, להעביר לילדינו ולהשרות סביבנו. זו אותה תפיסה שאומרת כי במעשים נקבע עובדות בשטח, ממש כמו הציונות של ראשית המאה ה-19, ולא על ידי דיבורים או למידה בלבד, אלא על ידי יישומם בפועל, וביטויים בעשייה.

העשייה היא דרכנו

משום שהעשייה היא נדבך כה חשוב ומרכזי בתפיסת החיים בקהילה, אנו מציעים לכל מועמד לקליטה בישוב להשתלב ראשית במערך העשייה, ודרך זאת, להכיר את האנשים באופן אישי, לחבור אליהם, להכיר את העשייה ולהמקצע בתחומים הקרובים לליבם, וגם להכיר דרכים חדשות ולפתח מיומנויות שונות שיכולות להועיל הן לישוב והן לאדם עצמו בתהליך הלמידה וההתמקצעות בדבר.

גם את הילדים שלנו אנחנו מלמדים באותה הדרך, וחוגי עשייה מועברים לכל הילדים, באופן קבוצתי, בשתי שכבות גיל, מגיל 5. בחוג העשייה לומדים הילדים כיצד להפוך חלום למציאות, ומפתחים הן כישורי עשייה שונים, ללא הבדלי מגדר, סטטוס משפחתי או זיקה של ההורים בלבד לתחום מסוים, וכן, לומדים לאהוב את העשייה ולהפיק ממנה את האנרגיה, שמחת החיים וההנאה שבשיתוף ועשייה משותפת.

נשמח לשמוע מכם

יצירת קשר

התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה למעלה
כן לגרעין הראל - לא לפינוי יישוב בנגב

הצטרפות לקבלת עדכונים

הישאר מעודכן באופן ישיר בניוזלטר או ברשימת תפוצה בוואטסאפ. נשלח לך עדכונים משמעותיים על ההתקדמות שלנו.