מגשימים את החלום

חינוך בגרעין הראל

גן קהילתי

חינוך

בשנת 2015 הקמנו, לראשונה ביישובנו, גן קהילתי ברוח האנתרופוסופיה.
הגן משרת את חברי הקהילה והסביבה ומתוחזק על ידי חבריה באופן התנדבותי. 

אנו שואפים לקיים חינוך קהילתי. חינוך שבו הצוות החינוכי פועל בשיתוף פעולה מלא עם ההורים, מתוך חברות, כנות ואחווה, ומתוך אהבה והיכרות אישית ומעמיקה עם ילדיהם.

ההורים והצוות החינוכי נפגשים אחת לחודש, לאסיפה משותפת, על מנת לדון במשימות פיתוח הגן, לקבוע ולדייק את נהלי הגן, לפתח את תכנית התוכן הנלמד ועוד…

אנו שואפים לחנך את ילדנו, כך שיגדלו להיות אנשים עצמאיים ומלאי ביטחון, אנשים שיודעים לקחת את מירב האחריות על מעשיהם, לקדם את החברה לטוב, ובעלי מיטב הכישורים להגשים את שאיפות ליבם, כך שיוכלו להתפתח ולהיות אנשים שמחים, חיוביים ומאושרים.

הקודם
הבא
הקודם
הבא

מעבר לשעות הגן, אנו מקיימים חינוך קהילתי משלים, במהלכו הילדים לוקחים חלק בתחומי ההתנדבות השונים ביישוב, כגון: טיפוח גינת הירק והנוי, עבודות בנייה ופיתוח היישוב מטעם צוות קיימות, לקיחת חלק בארגון החגים, טיפוח והפעלה של השכבות הצעירות מהם ועוד….

אנו שואפים להרחיב את אופקיהם של ילדינו להיכרות עם מגוון רחב של תחומי עניין, ורכישת קשת רחבה של כלים ומיומנויות. על כן, חברי קהילה מגיעים אל הגן מידי שבוע, להעברת חוגים בתחומי העניין והכישרון שלהם. כך הילדים לומדים ישירות מאנשי מקצוע תחומים רבים, כמו: מוסיקה, אמנות, תיאטרון, מדע, רפואה, אקולוגיה, עבודות כפיים ועוד, וגדלים לכבד את תחום הכישרון הייחודי של כל אדם, אשר באמצעותו הוא מממש עצמו ותורם לסביבתו.

תחום החינוך הקהילתי ביישובנו נמצא בשנים אלו בחיתוליו, ואנו מלאי שאיפה ותקווה גדולה לעתיד להמשיך ולהעשיר את ילדינו ואת ילדי הישובים שסביבנו.

נשמח לשמוע מכם

יצירת קשר

התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה למעלה
כן לגרעין הראל - לא לפינוי יישוב בנגב

הצטרפות לקבלת עדכונים

הישאר מעודכן באופן ישיר בניוזלטר או ברשימת תפוצה בוואטסאפ. נשלח לך עדכונים משמעותיים על ההתקדמות שלנו.