חיים ברי קיימא

מרכז מחזור וקומפוסט

חיים מקיימים בראייה הוליסטית

אנו, חברי גרעין הראל עושים מאמצים רבים לחיות בצורה מקיימת והרמונית עם הסביבה. לצורך מימוש חזון ההתיישבות האקולוגית שלנו, אנו שואפים לבנות מקום ידידותי לבני אדם, חיות וצמחייה ונגיש ככל האפשר לכולם. אנו משקיעים את מיטב מרצנו בהתפתחות ולמידה, תוך התאמה לתנאי שטח משתנים ואוכלוסיה מתרחבת.

קומפוסט

אחד הצעדים האקולוגיים הראשונים שנערכו ביישוב הזמני שלנו, היה לאסוף קומפוסט במיכלים גדולים מעץ הנצבים על הקרקע, כפתרון לפסולת אורגנית תוך מספר חודשים כל השטח של המיכלים התמלא עד אפס מקום וכך הגדלנו את שטחי הקומפוסט שלנו, ובעצם אנו מגדילים אותם עד היום.

השלב הבא שלנו היה לנצל שני שטחי אדמה פתוחים בקצוות שונים של היישוב, לבורות גדולים מלבניים עבור מערכת קומפוסט תת קרקעית, המכוסה בדיקטים.

מאוחר יותר הוספנו שש נקודות נוספות של פחי אשפה גדולים עם גלגלים המיועדים לזבל אורגני בלבד, אשר נמצאים איתנו עד היום. את פחי האשפה קל יותר לרוקן, ובגלל ריבוי הנקודות ביישוב, כל אחד יכול “לתרום” בקלות את שאריות המזון שלו.

את פחי אשפה מרוקנים פעמיים בשבוע לתוך הקומפוסט הגדול מתחת לקרקע. את הזבל האורגני מערבבים עם חומר יבש והוא הופך לדשן עשיר ומפרה תוצרת בית, המשמש בגנים המשותפים שלנו.

מרכז מחזור

אנו נמצאים בסביבה שיש בה פחות אפשרויות למיחזור נוח. כדי להקל על חברי הגרעין למחזר, הקמנו מרכז מחזור בפינת היישוב, עם מקום נפרד לזכוכית, פלסטיק ושטח לנייר וקרטון ולאחרונה התווספו גם פחים מיוחדים לאריזות. מלבד העובדה שהמקום הפך להיות “מציאות” עבור ילדי הכפר כדי למצוא אספקה עבור אומנויות ומלאכות, הוא מספק גם פתרון קל ונוח המעודד כולם למחזר.

פרויקטים אלה התעוררו מתוך הצורך שלנו ומצאנו בינתיים פתרון נקודתי שעובד עבורנו. אך עדיין אין לנו מרחב מספיק גדול וכלים מדוייקים כדי לאסוף בנוחות את כל מה שאנחנו רוצים למחזר.

 

עם הפנים קדימה

אנו שואפים להקמה של מרכז מחזור בעל נפח רחב יותר, המסוגל למחזר את כל סוגי החומרים שכרגע לא מקבלים מענה אצלנו – גזם, פסולת אלקטרונית, סוללות, אשפה גדולה, בגדים ועוד.. בנוסף, אנו מתכוונים להרחיב את פעילות המחזור שלנו ביישוב, ולקיים מערך הסברה לילדינו, תושבי היישוב, ושכנינו ובכך לקדם את המיחזור באזור בו אנו נמצאים ופועלים.

 

עזרו לנו לממש את החלום ולהפוך אותו למציאות! אנו מזמינים אותך להצטרף ולתמוך בנו ובמשימה שלנו.

נשמח לתמיכתך!

כדי להוציא לפועל את הפרויקטים שלנו אנחנו נדרשים למשאבים רבים, אותם אנשינו ושותפים טובים לדרך עוזרים לספק.

תמיכתך חשובה לנו ומוערכת מאוד!

מזמינים אותך להיכנס לעמוד התמיכות כאן בכפתור.

נשמח לשמוע מכם

יצירת קשר

התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה למעלה