גרעין הראל כתבות

מן העיתונות

כתבו עלינו

בחרו את הכתבה שמעניינת אתכם ולחצו על התמונה להמשך קריאה בעמוד הכתבה המקורי.

במסעי בעקבות קהילות בישראל נסעתי לדרום, ליישוב שנקרא גרעין הראל בחבל אשכול שבעוטף עזה, לגלות מה גרם ליותר מ-100 אנשים, משפחות צעירות, רווקים ורווקות בני 20 פלוס, לעבור יחד לעוטף עזה.

בתקופה בה השמיים סגורים, צעירים ישראלים מוצאים אלטרנטיבה לחוויה של התנדבות בקהילות בחו”ל, דווקא בנגב המערבי.

מה מחבר חבורה של יזמים, מוזיקאים, מטפלים ומורים ליוגה לחיות יחד חיים קהילתיים? ואולי יש כאן מודל קהילתי שבאמת מצליח ואפשר ללמוד ממנו.

בסמוך לישוב צוחר שבמועצה האזורית אשכול, נולד ישוב! הלידה אמנם הייתה קשה ומסובכת אבל הודות לעקשנות של המתיישבים הצעירים יש סיכוי שהנגב עוד יפרח. יניב גלעדי על ציונות מעשית בנגב של גרעין הראל

תושבי המקום החליטו לבצע את הפינוי בכוחות עצמם ולא להתנגד לו, וכך משעות הבוקר החלו לארוז את חפציהם ולקפל את האוהלים. מדובר ב-30 מבנים יבילים שהוצבו על ההר. על פי הסכמה שהושגה המבנים שפורקו, יאופסנו עד למציאת פתרון קבע למתיישבים.

במדינת ישראל יש גם היום צעירים שחולמים ציונות. חלקם מציירים מפות, יוצרים ארגונים, רובם מתברגנים עוד לפני שהרעיון מפריח את השממה. לפני שבע שנים התאספה קבוצה כזאת בדרום. הם חלמו להקים יישוב באזור רמת הנגב. חלומות מתגשמים לפעמים אבל בדרום הם בדרך כלל מתנגשים בקיר של בירוקרטיה.

אנשים יפים, אידיאליסטים, מאמינים באורח חיים אקולוגי ובאי־אלימות, רבים מהם צמחונים, אקדמאים, בעלי מקצועות חופשיים. סוג של יישוב קהילתי: משקי בית פרטיים עם מעורבות קהילתית עמוקה.

נשמח לשמוע מכם

יצירת קשר

התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה למעלה