הגרעין החל את דרכו לפני כעשור בבאר שבע  במפגש של אנשים צעירים, שהכירו דרך עמותה שקיימה סדנאות וקורסים בתחומים אלטרנטיביים ופעילות התנדבותית בבאר שבע. בזכות הלמידה והעשייה המשותפת, נרקמו קשרי חברות בין האנשים, שנשמרו גם לאחר שהעמותה נסגרה. מעגל החברים הלך וגדל, והיה זה אך טבעי ומתבקש שעם חלוף השנים והתבגרות האנשים נרצה לשמר את אווירת החיים המשותפים והביחד.

 

במשך השנים הגרעין גדל, התגבש ופעל למען הגשמת החלום. האתגרים הרבים הכרוכים בהקמתו של ישוב חדש דרשו מכל אחד מאתנו להשקיע ממרצו, זמנו וכספו. במהלך השנים  עברנו תהליך התגבשות כגרעין. חלק מהאנשים עזבו ואחרים הגיעו במקומם. התגבשנו באופינו וכך נוצר גרעין מלוכד, הבנוי על יחסי חברות קרובים ואמונה ביכולתנו להקים ישוב משגשג, בו נוכל לחיות יחד וליישם את תפיסת עולמנו.

במהלך שנת 2014 החטיבה להתיישבות הקימה עבורנו מחנה זמני בישוב צוחר, אשר נמצא בחבל אשכול, ובספטמבר באותה השנה, במהלך מבצע צוק איתן, אכלסנו את הישוב כגרעין התיישבות.

 

ערכים משותפים:

1. שותפות וחיי קהילה – אנו מקיימים חיי שיתוף קהילתיים, מתוך הכרה כי ניתן לחיות בחברה בריאה ומיטיבה, המבוססת על תמיכה הדדית ואכפתיות. חיי הקהילה מנוהלים על ידי החברים בהתנדבות, ונוגעים לכל תחומי החיים: תרבות, חינוך, יזמות עסקית, קיימות, אקולוגיה, עשיה חברתית ועשיה בתחום האלטרנטיבי.

2. אהבת הארץ – אנו מתנהלים מתוך כבוד לאדמה, להיסטוריה, ליהדות, ולזרמים השונים השוכנים יחד. אנו מאמינים בקירוב לבבות והסרת מחיצות בין אדם לאדם ובין קבוצה לקבוצה, תוך שמירה על המסורות השונות והעצמתה של מדינת ישראל.

3. התפתחות אישית – אנו שואפים ליצור מקום בו כל אחד יכול ללמוד על עצמו, להתפתח ולהשתפר כאדם, ומתוך כך להגביר את יכולתו לתת ולהשפיע על סביבתו.

4. חיבור ללב – אנו מקיימים יחד חיים המבוססים על ערכים של קרבה ואהבה בין אדם לרעהו, אכפתיות אמיתית וערבות הדדית.

5. פשטות ואיזון – אנו משתדלים לשמור על קצב חיים מאוזן, המשלב בתוכו מינונים נכונים של פרנסה, חיי משפחה, פנאי, התנדבות, חיי רוח, רווחה אישית וקהילתית.

6. חינוך – אנו לקוחים אחריות, מגלים מעורבות בחינוך ילדינו, ויוצרים סביבה תומכת ומרחב מאפשר בו יוכלו ילדינו להתנסות ולהתפתח, בהתאם לקצב האישי שלהם, ולפי נטיית ליבם הטבעית.

7. גישה מקיימת – אנו מקדמים ומקיימים אורח חיים הרמוני עם הסביבה, עם הטבע ואחד עם השני. בחיי היומיום, אנו משתדלים להפחית את תרבות הצריכה, לקדם כלכלה מקומית, לעשות שימוש חוזר בחומרים ולמחזר, להפחית בצריכה של אנרגיות שונות ולגדל גידולים אורגנים.

8. בריאות – אנו מסתכלים על חיינו מנקודת מבט הוליסטית, ושואפים לקיים אורך חיים בריא, המשלב תזונה מאוזנת, ונקייה מחומרים כימיים, שמירה על אוויר נקי, גידול חלק מהמזון שאנו אוכלים, וטיפוח הגוף והנפש.