מגשימים את החלום

אודות גרעין הראל

גרעין הראל - גרעין משימה להתיישבות

מי אנחנו

אנחנו קהילה המונה כ- 130 אנשים: משפחות, זוגות, רווקים וילדים. מתגוררים כיום ביישוב זמני משלנו בצוחר ג’, במועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה ומקדמים במרץ את הקמת יישוב הקבע שלנו במדבר של ארץ ישראל.

במשך שנים של פעילות משותפת הגרעין גדל, מתגבש ופועל למען הגשמת החלום.

האתגרים הרבים הכרוכים בהקמתו של ישוב חדש דרשו מכל אחד מאתנו להשקיע ממרצו, זמנו וכספו. במהלך השנים  עברנו תהליך התגבשות כגרעין. חלק מהאנשים עזבו ואחרים הגיעו במקומם. התגבשנו באופינו וכך נוצר גרעין מלוכד, הבנוי על יחסי חברות קרובים ואמונה ביכולתנו להקים ישוב משגשג, בו נוכל לחיות יחד וליישם את תפיסת עולמנו.

במהלך שנת 2014 החטיבה להתיישבות הקימה עבורנו מחנה זמני בישוב צוחר, אשר נמצא בחבל אשכול, ובספטמבר באותה השנה, במהלך מבצע צוק איתן, אכלסנו את הישוב כגרעין התיישבות. 

כיום אנחנו מנהלים חיי קהילה ענפים ומשגשגים בכל תחומי החיים, חיים לאור ערכים משותפים ומקדמים את הקמת יישוב הקבע.

גרעין הראל

התיישבות וציונות מודרנית

ייתכן שקל ונוח יותר ללכת בדרך סלולה וכבושה, ההליכה בדרך זו אינה מצריכה מאמץ מיוחד, אך הרוח החלוצית נושבת בנו כפרטים וכקהילה, והיא שמניעה אותנו כבר למעלה מ-10 שנים לעמוד איתנים אל מול מהמורות הדרך והזמן, להמשיך לדבוק באמונה שמאירה את מטרתנו שהינה להקים ישוב חדש בארץ בה הילכו אבותינו, ואף יותר מכך, להתרחב ולשגשג, ליזום ולהגשים חלומות כבר ב”קטן” במשכננו הזמני.

 

אנו מאמינים כי סגולת החלוציות גנוזה בכל אחת ואחד מאיתנו, ותמציתה לקיחת אחריות אישית, יוזמה, עשייה למען, וזאת אל מול ההיפך – דרישות שמישהו אחר יעשה במקומי, הפניית אצבע מאשימה ומרמור על המצב שהוא כך ולא אחרת.

מתוך כך החלטנו לקחת על עצמינו משימה לאומית – להקים יישוב חדש במדבר ישראל, לפתח ולשגשג אותו וליצור עתיד טוב יותר.

נשמח לתמיכתך!

כדי להוציא לפועל את הפרויקטים שלנו אנחנו נדרשים למשאבים רבים, אותם אנשינו ושותפים טובים לדרך עוזרים לספק.

תמיכתך חשובה לנו ומוערכת מאוד!

מזמינים אותך להיכנס לעמוד התמיכות כאן בכפתור.

הדבק המאחד

ערכים משותפים

התאספנו מכל רחבי הארץ והעולם, כל אחד בא מרקע אחר, עם שאיפות שונות, יכולות וחוזקות.

מה שמאחד אותנו ואת כולנו הוא הערכים המשותפים שלנו,

שהם בסיס הקיום שלנו, ומה שמאחד בינינו.

קהילת גרעין הראל

שותפות וחיי קהילה

אנו מקיימים חיי שיתוף קהילתיים, מתוך הכרה כי ניתן לחיות בחברה בריאה ומיטיבה, המבוססת על תמיכה הדדית ואכפתיות. חיי הקהילה מנוהלים על ידי החברים בהתנדבות, ונוגעים לכל תחומי החיים: תרבות, חינוך, יזמות עסקית, קיימות, אקולוגיה, עשיה חברתית ועשיה בתחום האלטרנטיבי. 

אהבת הארץ

אהבת הארץ

אנו מתנהלים מתוך כבוד לאדמה, להיסטוריה, ליהדות, ולזרמים השונים השוכנים יחד. אנו מאמינים בקירוב לבבות והסרת מחיצות בין אדם לאדם ובין קבוצה לקבוצה, תוך שמירה על המסורות השונות והעצמתה של מדינת ישראל.

גישה מקיימת

אנו מקדמים ומקיימים אורח חיים הרמוני עם הסביבה, עם הטבע ואחד עם השני. בחיי היומיום, אנו משתדלים להפחית את תרבות הצריכה, לקדם כלכלה מקומית, לעשות שימוש חוזר בחומרים ולמחזר, להפחית בצריכה של אנרגיות שונות ולגדל גידולים אורגנים. 

בריאות

אנו מסתכלים על חיינו מנקודת מבט הוליסטית, ושואפים לקיים אורך חיים בריא, המשלב תזונה מאוזנת, ונקייה מחומרים כימיים, שמירה על אוויר נקי, גידול חלק מהמזון שאנו אוכלים, וטיפוח הגוף והנפש. 

התפתחות אישית

אנו שואפים ליצור מקום בו כל אחד יכול ללמוד על עצמו, להתפתח ולהשתפר כאדם, ומתוך כך להגביר את יכולתו לתת ולהשפיע על סביבתו.

חינוך

אנו לקוחים אחריות, מגלים מעורבות בחינוך ילדינו, ויוצרים סביבה תומכת ומרחב מאפשר בו יוכלו ילדינו להתנסות ולהתפתח, בהתאם לקצב האישי שלהם, ולפי נטיית ליבם הטבעית.

חיבור ללב

אנו מקיימים יחד חיים המבוססים על ערכים של קרבה ואהבה בין אדם לרעהו, אכפתיות אמיתית וערבות הדדית.

פשטות ואיזון

אנו משתדלים לשמור על קצב חיים מאוזן, המשלב בתוכו מינונים נכונים של פרנסה, חיי משפחה, פנאי, התנדבות, חיי רוח, רווחה אישית וקהילתית.

נשמח לתמיכתך!

כדי להוציא לפועל את הפרויקטים שלנו אנחנו נדרשים למשאבים רבים, אותם אנשינו ושותפים טובים לדרך עוזרים לספק.

תמיכתך חשובה לנו ומוערכת מאוד!

מזמינים אותך להיכנס לעמוד התמיכות כאן בכפתור.

חזון הקהילה

החזון שלנו

התאספנו ממקומות שונים בארץ כדי להקים ישוב חדש בנגב. מקום בו נוכל לחיות יחדיו כקהילה, לקיים אורך חיים המבוסס על הערכים המחברים ביננו, לאפשר לאנשים המעוניינים לחיות בישוב ערכי להצטרף, ויחד להשפיע על סביבתנו.

כולנו אנשים המאמינים בטוב וביכולתנו לשנות, לתקן ולהשפיע. אנו מאמינים אחד בשני ובלקיחת אחריות על חיינו, ושואפים לחיות חיים המבוססים על אהבה, אמת, יושר, פתיחות ונתינה.

במשך השנים וגם כיום, אנו פועלים יחדיו להגשמת חלומנו – להקים יישוב קהילתי ערכי חדש בנגב, אותו נוכל לתכנן ולעצב כך שיתאים לתפיסת עולמנו החברתית והמקיימת. מקום לו נוכל לקרוא בית, לחיות יחד כחברים באהבה ובשמחה, ולגדל את ילדינו בסביבה בטוחה ומחבקת.

אנו חולמים לראות את המשך פיתוח הנגב בתחומי ההתיישבות, התיירות, העבודה והתעסוקה, האמנות והתרבות – תוך שמירה על אופי הנגב ומרחביו הקסומים, בהשתלבות אקולוגית ירוקה ושמירה על הטבע והחי.

נגן וידאו
הקודם
הבא

תכנון יישוב הקבע ישלב גישה של פשטות וצניעות לצד טכנולוגיה מתקדמת בתחום הקיימות, וישתלב בהרמוניה עם הטבע והמדבר.

הישוב יהווה דוגמא בתחומים אקולוגיים שונים: אנרגיה, מים, ותכנון נופי ויהווה אטרקציה תיירותית בה מגוון רחב של סדנאות בתחומי קיימות, פיתוח מנהיגות, בינוי קהילתי, קורסי תנועה, יהדות, מדיטציה ואקולוגיה.
אנו מאמינים שהישוב יהווה פנינה תיירותית בנגב, ויסייע ליושביו ולמדינה כולה.

החיים בישוב הקבע שלנו יהיו פרטיים ועצמאיים, בשילוב חיים חברתיים עם הווי משותף של אירועים, חגים ומועדים. חברי היישוב יעסקו, כמו היום, גם בעשייה חברתית ובתרומה לקהילה.

נשמח לשמוע מכם

יצירת קשר

התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה למעלה